• ŚWIĘTA MAJOWE

            Święta majowe obchodzimy na pamiątkę najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Szkolna uroczystość odbyła się 30 kwietnia br. Podczas akademii uczniowie klasy V zaprezentowali piękną lekcję historii utrwalającą wiedzę o polskiej tożsamości, o towarzyszącej naszym rodakom potrzebie wolności i dążeniu do samostanowienia. Muzyczną ilustracją przesłania, jakie niosą te święta, były utwory zaprezentowane przez uczennice klasy I i II.

          • Drużynowe Biegi Przełajowe w Woli Dębińskiej

            W dniu 15.04 wzięliśmy udział w szkolnych gminnych Drużynowych Biegach Przełajowych w Woli Dębińskiej.  Drużyna dziewczyn i chłopców w kategorii klasy IV i młodsi oraz indywidualnie Marcel Gurgul i Ignacy Kluska awansowali na zawody powiatowe. Eliminacje powiatowe odbyły się już 17.04 na których to drużyna dziewczyn i chłopców w kategorii klasy IV i młodsi zajęła II miejsce. W biegu chłopców Marcel Gurgul zwyciężył i awansował na zawody wojewódzkie, które odbyły się 23.04. Zajął na nich 56 miejsce, dzielnie radząc sobie z wymagającą trasą i 100 zawodników na starcie. Wszystkim gratulujemy!

          • Podsumowanie VII edycji projektu strażackiego "Jestem mały, wiem więcej"

            26 marca odbyło sie podsumowanie VII edycji projektu strażackiego "Jestem mały, wiem więcej" realizowanego w naszej szkole przy współpracy z Zarządem Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Krakowie Oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Łoniowej. Przeszkolono 27 uczniów klas I-III z zakresu udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, a także zapoznanie się ze sprzętem przeciwpożarowym. Na zajęciach praktycznych „mali strażacy” uczyli się oceniać stan poszkodowanego oraz na fantomach ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową. Uczyli się zasad powiadamiania o zdarzeniach straż pożarną oraz inne służby ratownicze. W ramach zajęć uczniowie również zapoznali się z wyposażeniem naszej jednostki OSP. Dodatkowym elementem szkolenia była musztra strażacka. Dzieci przed rozpoczęciem projektu otrzymały mundurki, które służyły im podczas zajęć. W czasie uroczystego podsumowania dzieci zaprezentowały symulację akcji straży pożarnej oraz wykonały pokazową musztrę. Następnie odbył się egzamin sprawdzający ich wiedzę i umiejętności. Po zdanym egzaminie dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty oraz strażackie misie ufundowane przez Oddział Wykonawczy Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polski woj. małopolskiego.

          • Wiosenne Konkursy!

            Wiosna nastraja radością i optymizmem, stąd w wielu szkołach to czas organizowania licznych konkursów. I u nas uczniowie bardzo chętnie podejmują konkursowe wyzwania!

             

            „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”

            Do tego corocznego, szkolnego konkursu plastycznego piękne, pomysłowe pisanki przygotowało szesnaścioro uczniów z klas I – VII. Znalazły się wśród nich pisanki tradycyjne – ozdabiane bibułą, ziarnami, malowane woskiem, a także nowoczesne: króliczki, kurczątka, a nawet bohaterowie dziecięcych kreskówek.

            Do etapu gminnego do Jaworska zostali zakwalifikowani: Wiktoria Kopacz z klasy I, Jagoda Marecik z klasy II, Lena Dudek z klasy III, Amelia Romaniszyn i Aleksandra Gurgul z klasy IV oraz Arkadiusz Widło z klasy VII, którzy na miejscu wykonywali pisanki.

            MIŁO NAM POINFORMOWAĆ O WIELKIM SUKCESIE W ETAPIE GMINNYM!

            W kategorii klasy I – III

            za pisankę tradycyjną – I miejsce zdobyła Jagoda Marecik

            za pisankę nowoczesną – I miejsce zdobyła Lena Dudek, a wyróżnienie Wiktoria Kopacz

            W kategorii klas IV – VI

            za pisankę nowoczesną –  wyróżnienie otrzymała Amelia Romaniszyn

            a w kategorii klas VII – VIII za pisankę nowoczesną wyróżnienie otrzymał Arkadiusz Widło

            Nagrody laureatom zostaną wręczone w czerwcu na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie.

             

             

            „BEZPIECZEŃSTWO NA WSI”

            W kolejnej edycji konkursu organizowanego przez KRUS udział wzięła czwórka naszych uczniów:Julian Łośko, Błażej Gawlik, Kinga Hebda i Karolina Marecik, spośród których prace Juliana i Karoliny zostały przekazane do Oddziału KRUS w Brzesku. Tegoroczny temat konkursu poruszał kwestię  zachowania zasad bezpiecznej pracy oraz stosowania działań chroniących zdrowie rolnika.

            ŻYCZYMY POWODZENIA!

             

             

            MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD PLASTYCZNY

             „Ogród piękna, dobra i radości”

            Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zaprosił uczniów do udziału w konkursie plastycznym poruszającym ważną kwestię znaczenia owadów w naszym ekosystemie. Uczennice naszej szkoły Lena Fior, Ewa Kopytko, Magdalena Pabijan, Jagoda Marecik, Lena Dudek,  Paulina Drużkowska,  Zofia Sułek, Kornelia Marecik, Karolina Marecik,  Julia Rylewicz oraz Lena Rylewicz

            wykonały jedenaście pięknych, kolorowych prac „rojących się” od różnorodnych owadów zapylających.

            WSZYSTKIE PRACE ZOSTAŁY PRZESŁANE DO ORGANIZATORA KONKURSU

            TRZYMAMY KCIUKI !

             

             

            „ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”

            W tegorocznych, szkolnych eliminacjach konkursu uczestniczyły cztery uczennice: Lena Fior, Wiktoria Kopacz i Alicja Bartosiewicz - wszystkie z klasy I oraz Agnieszka Witek z klasy II. 

            Najpiękniej zaśpiewały Alicja i Agnieszka i to one będą reprezentować naszą szkołę w  rywalizacji gminnej.

            DZIEWCZYNKOM ŻYCZYMY POWODZENIA!

             

             

            WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

            CIESZYMY SIĘ Z WASZYCH SUKCESÓW!

             

            Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w konkursowej rywalizacji .

          • WIELKANOC 2024

            W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Wielkanoc. Dlatego w przeddzień rozpoczęcia obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na chwilę refleksji i przedświątecznej zadumy. Tegoroczna akademia miała charakter projektu. Każda klasa otrzymała zadanie do wykonania, a następnie zaprezentowano efekt wspólnej pracy. Warto podkreślić fakt, że młodzież pamiętała również o 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i przytoczyła opis zwyczajów wielkanocnych w różnych krajach Europy. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia.
            Na apelu wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zdobyli miejsca i wyróżnienia w rozstrzygniętych wcześniej konkursach.

          • „WF Z JASKÓŁKAMI”

            Dnia 25 marca klasa V i klasa VI uczestniczyły w zajęciach sportowych zorganizowanych w ramach projektu „Wf z jaskółkami”. Zajęcia, na Arenie Jaskółka w Tarnowie poprowadzili zawodnicy Grupa Azoty Unia Tarnów: Aleksandr Bushkou i Dzmitry Smolikau. Na co dzień zawodnicy grają w ORLEN Superlidze. Celem zajęć był rozwój piłki ręcznej oraz wzrost popularności tejże dyscypliny wśród młodych osób w naszym regionie. Dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnych instruktorów. Uczniowie mogli pod okiem profesjonalistów, doskonalić podstawowe elementy z zakresu piłki ręcznej, takich jak: podania, strzał, kozłowanie. Spotkanie z takimi sportowcami to dla uczniów naszej szkoły była nie lada gradka, stąd też po zakończonej lekcji (treningu) zawodnicy zostali poproszeni o pamiątkowe zdjęcia i autografy.

          • „Poezja jest jak obraz”

            8  marca 2024r. odbył  się etap szkolny gminnego konkursu recytatorskiego  „Poezja jest jak obraz”

            Udział wzięli:

            Kategoria klas I-III: Mrożek Alan, Tendelski Adam, Pustułka Dawid, Migda Krzysztof, Pabijan Magdalena, Bartosiewicz Alicja, Kopacz Wiktoria

            Kategoria klas IV-VI:  Milena Mrzygłód, Karolina Marecik, Julia Rylewicz, Lena Rylewicz

            Naszą szkołę w DCK w Jastwii reprezentowali: Alan Mrożek, Dawid Pustułka, Julia Rylewicz i Milena Mrzygłód.

            Dawid Pustułka zajął III miejsce.

            GRATULUJEMY!

             

             

          • Konkurs "Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka"

            Spokoju w sercu i pokoju na świecie. Niech wielkanocny czas odrodzi wszystko, co dobre…”

            To fragment jednych z pięknych życzeń wielkanocnych skierowanych do papieża Franciszka, które znalazły się na świątecznych kartkach.

            Konkursowe wyzwanie podjęła ósemka naszych uczniów: Mikołaj Burnóg, Lena Fior, Wiktoria Kopacz i Ewa Kopytko z klasy I. Jagoda Marecik z kl. II, Łośko Patrycja i Barbara Migda z kl. IV oraz Igor Pierz z kl. V, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

            Najpiękniejsze kartki z życzeniami wybrane przez konkursowe jury trafią do Watykanu, do Ojca świętego.

            NASZYM UCZNIOM ŻYCZYMY POWODZENIA W KONKURSOWEJ RYWALIZACJI!!! 

          • "Tradycyjny sad"

            W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klasy 3 pod kierunkiem Magdaleny Witek biorą udział w I edycji projektu „Tradycyjny sad”.  Głównym celem projektu jest przywracanie starodawnych odmian oraz ekologiczna uprawa drzewek owocowych. Sad, który zostanie zasadzony przy szkole będzie się nazywał „Łoniowski Owocoland”. Uczniowie pod okiem profesjonalnego  sadownika dobrali sadzonki jabłoni i grusz, wykonali kosztorys, projekt zagospodarowania działki, zaplanowali nasadzenia roślin przyciągających owady. Swoją wiedzą podzielili się ze wszystkimi uczniami z naszej szkoły na apelu, na który przygotowali prezentację i degustację. Została również założona kronika sadu, w której dokumentowane są najważniejsze  wydarzenia związane z powstawaniem sadu.

          • Ferie 2024

            25 uczniów z klas I – IV wzięło udział w tegorocznej zimowej półkolonii, której głównym celem było uświadomienie uczniom szkodliwości stosowania używek oraz nadmiernego korzystania z urządzeń mobilnych.

            W pierwszym dniu półkolonii uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, dyscypliny oraz regulaminami. Kolejnym punktem tego dnia był wyjazd na basen w Brzesku, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych w wodzie. Po powrocie do szkoły odbyły się warsztaty dotyczące zagrożeń płynących z korzystania z używek (np. alkohol, papierosy, napoje energetyczne).

            Drugi dzień półkolonii rozpoczął się od gier i zabaw powitalnych. Następnie udaliśmy się do kina Planeta w Brzesku na film pt. „Emma i czarny jaguar”. Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących szkodliwości nadmiernego korzystania ze smartfonów, tabletów, laptopów i komputerów. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami płynącymi ze świata wirtualnego, a także poznali różne zastosowania smartfonów. Układali hasła z rozsypanek wyrazowych oraz tworzyli swoje wymarzone smartfony.

            W trzecim dniu półkolonii, po kilku wspólnych wesołych zabawach, udaliśmy się do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Brzesku, gdzie odwiedziliśmy Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Uczniowie zdobywali wiedzę samodzielnie obsługując niezwykłe maszyny i rozwiązując niecodzienne zadania. Tego dnia skorzystaliśmy z pięknej pogody i spędziliśmy trochę czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie poznali rożne formy spędzania wolnego czasu – nie tylko z nosem w smartfonie. Również w tym dniu odwiedziła nas Pani z SANEPID-u w Brzesku, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w trakcie ferii.

            W czwartym dniu półkolonii czekała nas wizyta w Bibliotece Publicznej w Brzesku, gdzie jak zwykle mogliśmy liczyć na ciekawe zajęcia. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących uczuć oraz świętowali „Dzień Hipopotama”.

            W piątym, a zarazem ostatnim dniu, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z placu zabaw Lililand, do którego wyjechaliśmy po grach i zabawach powitalnych. W Lililandzie uczestnicy brali udział w zabawach rekreacyjnych i ruchowych. Po powrocie do szkoły podsumowaliśmy i zakończyliśmy półkolonię.

          • ZABAWA KARNAWAŁOWA

            8 lutego w naszej szkole od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka i czuć było zapach przepysznych pączków i pizzy. To wszystko za sprawą karnawału i tłustego czwartku. Rodzice przygotowali poczęstunek, a Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla klas I – VIII. Dyskotekę rozpoczęliśmy sesją zdjęciową. Tym razem była to zabawa wyjątkowa, ponieważ niektórzy przybyli w strojach karnawałowych. Mieliśmy okazję spotkać policjantów, wojskowych, piłkarzy, księżniczki oraz super bohaterów. Nie zabrakło wspólnych tańców do największych hitów. Samorząd Uczniowski przygotował kilka zabaw integracyjnych, w których wzięli udział chętni uczniowie.
            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przebieg konkursu i organizację dyskoteki.

          • Konkurs Haiku Dzieci Świata

            Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie współorganizowanym przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Praca polegała na wykonaniu pracy plastycznej na formacie A4, której tematem była RODZINA, oraz napisanie wiersza Haiku. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, którzy mogą wygrać wyjazd do Tokio.